Rada Wsi przyjmuje uchwały dotyczące naturalnych trawników

Rada Wsi przyjmuje uchwały dotyczące naturalnych trawników

Rada Wsi przeprowadziła we wtorek trzecie czytania trzech uchwał dotyczących naturalnych trawników po tym, jak kilku mieszkańców wyraziło zainteresowanie ich posiadaniem, zgodnie z informacjami przekazanymi przez przewodniczącego rady Michaela Thompsona.

Jego najprostsze wyjaśnienie, czym jest naturalny trawnik, brzmiało „dobrze utrzymana łąka.” Używa ona naturalnie występujących traw, które nie są bardzo wysokie, ale pasują do koncepcji łąki.

„To jest ekologicznie zrównoważone zagospodarowanie terenu,” powiedział. „Jest to część rosnącego trendu.”

Rada zatwierdziła trzy uchwały dotyczące naturalnych trawników, terenów zewnętrznych nieruchomości oraz budowli pomocniczych, aby stworzyć wyjątek dla naturalnych trawników i ograniczenia na działkach mieszkalnych. Thompson powiedział, że rada jest gotowa pozwolić ludziom na posiadanie naturalnych trawników po bokach i z tyłu działki mieszkalnej, ale nie z przodu.

Rada poinformowała również, że powiat remontuje drogę North Lima od południa do Ravine Place. Prawnik gminy Jay Macejko powiedział, że zapyta audytora powiatowego Mahoning, czy istnieje fundusz drogowy, który pochodzi z opłaty w wysokości 5 dolarów od tablic rejestracyjnych, który mógłby zostać wykorzystany na dokończenie 0,3 mili drogi North Lima od Ravine Place do trasy stanowej 170.

Tymczasem rada omawiała finansowanie tego małego odcinka, którego koszt wynosi około 31 000 dolarów, a następnie ubieganie się o zwrot kosztów.

W innym temacie dotyczącym dróg, mieszkaniec Ken Adams z Johnson Place zwrócił się do rady o pomoc w sprawie Alvern Drive. Podjazd Adamsa wychodzi na Alvern, która kiedyś była drogą żwirową.

„Położono około cztery cale żwiru i cztery cale bazy na wierzchu,” powiedział. „To stworzyło tamę dla wody i zbiera się ona na moim trawniku. Chcę tylko naturalnego odpływu, aby odprowadzić wodę.”

Adams powiedział, że droga została zbudowana około 2020 roku.

Macejko powiedział, że sprawdził dokumentację dotyczącą drogi, która jest dedykowaną drogą, ale nigdy nie została rozwinięta. Burmistrz Tim Sicafuse powiedział, że skontaktuje się z nowym inżynierem wsi i zobaczy, co można zrobić.

Thompson zapytał, czy taniej byłoby usunąć drogę i przywrócić ją do stanu żwirowego. Adams powiedział, że wolałby znaleźć sposób na odprowadzenie wody deszczowej i zachowanie drogi.

Radna Abbie Bosak powiedziała, że może udać się na miejsce wraz z radnym Chrisem Graffem i ocenić sytuację. Powiedziała, że coś trzeba zrobić.

„Pan Adams wielokrotnie przychodził tutaj, prosząc o pomoc,” powiedziała Bosak. „Zawsze był szanowany i uprzejmy, i powinniśmy mu pomóc.”

Powiedziała, że musi być widoczne, że rada słucha spokojnych, uprzejmych mieszkańców, a nie tylko tych, którzy krzyczą i okazują złość, aby uzyskać rozwiązania.

W innych sprawach rada zatwierdziła rekomendację Sicafuse’a, aby mianować Marka Mineharta na stanowisko w Komisji Planowania Wsi, w celu wypełnienia wolnego miejsca. Minehart powiedział, że dorastał w Polsce i ukończył Poland Seminary High School w 1991 roku. Uczęszczał na Uniwersytet w Toledo i ukończył go w 1996 roku. Ożenił się i wrócił do Polski, gdzie jest stałym wolontariuszem w Poland Woods.

Komisja Planowania, zgodnie z przewodniczącym komisji Markiem Thompsonem, jest odpowiedzialna za przegląd, zmianę i opracowywanie uchwał dotyczących działek mieszkalnych i komercyjnych. Komisja wydaje rekomendacje, a rada przyjmuje lub odrzuca zmiany.

Rada omówiła również Powiatową Komisję ds. Przeglądu 911 w Mahoning. Stan zmusza powiaty w Ohio do tworzenia Komisji ds. Przeglądu 911 i Polska Wieś została poproszona o głosowanie na jednego z czterech kandydatów, którzy mają służyć w tej komisji. Kandydatami są Dallas A. Bigley ze Struthers, Michael S. Patrick ze Struthers, Julius Oliver z Youngstown i Christine Oliver z Canfield. Rada zagłosowała na Christine Oliver.