Zabytkowy dom w Polsce ponownie stanie się zajazdem

Zabytkowy dom w Polsce ponownie stanie się zajazdem

Jeden z najbardziej znanych domów w Polsce przechodzi obecnie gruntowną renowację i wkrótce ponownie zamieni się w zajazd.

148-letni Zajazd na Zielonym w Polsce został wybudowany w 1876 roku. Kiedy trzy lata temu został zakupiony, dom był pusty i wymagał znacznych prac remontowych, ale rozpoczęte przed Bożym Narodzeniem renowacje są obecnie na ukończeniu.

„To było ogromne wyzwanie,” powiedział właściciel, Mitch Veynovich.

Veynovich, absolwent Wilson High z 1967 roku, jest właścicielem domu od trzech lat. Stwierdził, że znalezienie osób z odpowiednią wizją i talentem, aby stworzyć to, czego szukał, było trudne.

Ostatecznie odpowiednią osobą okazała się Mary Tursky, która odnowiła własną historyczną nieruchomość zaledwie sześć domów dalej. Miała pasję i doświadczenie, których szukał Veynovich, i dał jej wolną rękę w renowacji jego domu, na co przeznaczono około 300 000 dolarów.

„Powiedziałem, że to jest ta osoba, i od tego czasu nieustannie tu pracuje. To jest jej pasja,” powiedział Veynovich.

„Długo zanim poznałem Mitcha, przygotowałam cały plan na remont całego domu,” dodała Tursky.

Usunięto wszystkie dywany, a oryginalne drewniane podłogi zostały odrestaurowane. Zewnętrzne listwy są malowane, a stolarz Jeff Schwab odtwarza wsporniki podkreślające linię dachu. Jednym z najbardziej pracochłonnych projektów była główna klatka schodowa, która miała zniszczone przez wodę tapety.

„Były uszkodzenia wodne. Tapeta odchodziła, więc wszystko zdjąłem i wykonaliśmy niezbędne prace przy renowacji tynków,” powiedziała Tursky.

„To dużo pracy. Nie wiem, jak oni to robili dawniej,” dodał Schwab.

Gdzie to możliwe, zachowywane są oryginalne elementy, takie jak słupki do wiązania koni przy krawężniku, marmurowe kominki i niespodziewane odkrycie podczas prac w ogrodzie.

„To jest oryginalna studnia domu. To oryginalna pompa, więc zamierzamy ją ponownie uruchomić, ponieważ uważamy, że to zbyt ciekawy element, aby go zaniedbać,” powiedziała Tursky.

Dom jest oficjalnie znany jako dom Waltera Arrela, a jego jedynym warunkiem było, aby wioska pozwoliła mu wypasać owce na wioskowej zieleni.

W połowie lat 80. XX wieku stał się Zajazdem na Zielonym i ponownie stanie się pensjonatem pod tą samą nazwą.

Plan zakłada, że zajazd zostanie otwarty tego lata i będzie gotowy na zwiedzanie domów we wrześniu.